Skočiť na menu

Centrum voľného času Prima Krompachy

Udialo sa


Za kultúrou a históriou do Starej Ľubovne

28. 6. 2016

V sobotu 4.6.2016 členovia Amavet klubu 890 a ZÚ CVČ PRIMA absolvovali celodenný výlet do Starej Ľubovne... Čítať ďalej...

V sobotu 4.6.2016 členovia Amavet klubu 890 a ZÚ CVČ PRIMA absolvovali celodenný výlet do Starej Ľubovne. Cieľom výletu bolo priblížiť deťom históriu hradu a skanzen.
Malí aj veľkí výletníci ,,spoznali“ hrad a jeho pôvodných obyvateľov. Dievčatá najviac zaujali historické šperky, predmety dennej potreby a svadobné šaty šľachtičnej. Chlapci sa zaujímali o starú pálenicu a pivovar. O program sa postarali aj miestni sokoliari, ktorí nám predstavili chránené dravce Slovenska ale aj zahraničia.
Ťažký život našim prastarých rodičov a expozíciu ľudovej architektúry sme si pozreli v skanzene pod hradom. Deň plný zážitkov a nových poznatkov sme ukončili spoločným obedom.
Ďakujeme za skvelý deň, ktorý si ešte zopakujeme.

Mgr. Tatiana Kraková  

turnaj

Späť na náhľad...

Deň matiek 2015

Dňa 10.05.2015 DFS Bradlanček prispel svojim pásmom „Na gazdovskim dvore fašengi“ k programu ku príležitosti DŇA MATIEK v Kultúrnom dome v Krompachoch.


GalériaPrehliadka detských folklórnych súborov

Dňa 11.04.2015 sa v Margecanskom kultúrnom dome uskutočnila regionálne súťažná prehliadka detských folklórnych súborov... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Dňa 11.04.2015 sa v Margecanskom kultúrnom dome uskutočnila regionálne súťažná prehliadka detských folklórnych súborov z okresov Gelnica a Spišská Nová Ves. Prehliadky sa zúčastnilo celkom 5 detských súborov. Prehliadky sa zúčastnil aj náš záujmový útvar folklórny I. a II., pod vedením Michaela Šmídovej a Silvii Kurillovej. Deti divákom predviedli práce aj hry na gazdovskom dvore, ktoré deti niekedy vykonávali. Prezentovali sa pod názvom DFS Bradlanček. S pásmom „ Na gazdovskim dvore fašengy“ získali strieborné miesto. Organizátorom tejto akcie bolo Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi.


GalériaKrajské kolo v stolnom tenise

Žiaci ZŠ a MŠ na Murerovej ulici v Krompachoch sa zúčastnili obvodného kola základných škôl v stolnom tenise (konalo sa v Spišskej Novej Vsi)... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

   Žiaci ZŠ a MŠ na Murerovej ulici v Krompachoch sa zúčastnili obvodného kola základných škôl v stolnom tenise (konalo sa v Spišskej Novej Vsi). Následne sa víťazi obvodného kola zúčastnili na krajskom kole 5.12.2014. V športovej hale na Valalikoch sa zúčastnilo spolu 12 škôl z Košického kraja.

   Krompašskí žiaci postúpili bez jedinej prehry. V spoločnej skupine sme sťažili so žiakmi z Košíc, Margecian a Rožňavy. Z troch základných vylosovaných skupín postúpil len víťaz.
   Naši žiaci sa ocitli v ťažkom boji. Súpermi nám boli žiaci zo športového gymnázia z Košíc a ZŠ vo Valalikoch, kde majú zariadenie dotované Centrom talentovanej mládeže. Aj napriek kvalitne pripravenej konkurencii sme prvý zápas so športovým gymnáziom vyhrali 4:1. Druhý zápas so ZŠ Valalikmi sme vyhrali 4:3.
   Krajského kola sa zúčastnili žiaci: Martin Mitrík, Boris Gmuca, Samuel Števšík, Radovan Repka. Pre trénerku bolo veľmi ťažké zvoliť zostavu na turnaj, keďže viacerí chlapci majú vyrovnané výkony. Nakoniec rozhodli výsledky z ligy kombinácii turnaja, kde si chlapci zmerali sily. Víťaz bol určený ako člen družstva.
   V svojom mene a v mene chlapcov sa chcem poďakovať za podporu CVČ PRIMA Krompachy, pretože nebyť spomínanej podpory, my sa netešíme z neuveriteľného a historického víťazstva. Po ťažkom ale vyhranom zápase padli aj slzy šťastia, a to sú emócie na nezaplatenie. Preto Vám patrí nesmierna vďaka.

Oľga Barbušová  
Ďalšie spišské derby najmladších

V Krompachoch na hlavnom ihrisku sa vo štvrtok 9.10.2014 od 16:00 odohral ďalší futbalový turnaj prípraviek, tradičných súperov – Krompašanov a Vlašanov ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V Krompachoch na hlavnom ihrisku sa vo štvrtok 9.10.2014 od 16:00 odohral ďalší futbalový turnaj prípraviek, tradičných súperov – Krompašanov a Vlašanov.

Prípravkári boli rozdelení do troch skupín. Hralo sa systémom 3x10 min, každé družstvo sa stretlo so svojim súperom trikrát.

Výsledky:

Skupina A
Krompachy - Sp. Vlachy 2:4 (1:1;1:3;0:0), Kupec, Jenčík -  Čurila 2x, Valenčín 2x

Skupina B
Krompachy - Sp. Vlachy 6:0 (3:0;2:0;1:0),  Gožo 3x, Legát 2x, Ferenčák.

Skupina C
Krompachy - Sp. Vlachy 7:0 (1:0;4:0;2:0), Gožo 7x.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Marek Gožo z Krompách, ktorý aj vďaka tomu, že nastupoval v dvoch skupinách, strelil spolu 10 gólov.

Všetky stretnutia rozhodoval manažér FK Pokrok SEZ Krompachy František Jochman

Tréneri oboch mužstiev Štefan Goláb – Krompachy a Ing. Eugen Pavlík sa po turnaji dohodli, že pokiaľ to počasie dovolí odohrajú v tomto roku ešte jeden turnaj v Spišských Vlachoch.

turnaj

Na fotografií sú hráči a realizačný tím Krompašskej prípravky po úspešnom turnaji v Spišskej Novej Vsi.
Zľava hore: Šmida Ján (tréner ml.žiakov), Jochmanová Radka (manažér ISSF), Ferenčák Marek, Varga Šimon, Bernáth Dominik, Probala Matej, Legát Ľubo, Hamrák Daniel, Jochmanová Marika (asistent trénera prípravky), Goláb Štefan (tréner prípravky)
Zľava dole: Tomčík Nicolas, Tomaško Martin, Mikel Michal, Stehlík Bruno, Kupec Meris a Gožo Marek.Radka Jochmanová
Manažér ISSFSpolupráca MŠ a ZŠ v Kluknave

Pri príležitosti spolupráce MŠ a ZŠ v Kluknave staršie žiačky zaspievali budúcim prváčikom kluknavské piesne a zatancovali koleso. 28.11.2013


GalériaFutbalový turnaj v Spišských Vlachoch

V priestoroch telocvične ZŠ Komenského v Spišských Vlachoch sa odohrala dňa 1.2.2014 odveta futbalového turnaja ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V priestoroch telocvične ZŠ Komenského v Spišských Vlachoch sa odohrala dňa 1.2.2014 odveta futbalového turnaja medzi domácimi zverencami trénerov Eugena Pavlíka a Jozefa Repaského a krompašskými hráčmi pod vedením Jána Šmidu a Štefana Golába.

Celý turnaj sa odohrával v príjemnej atmosfére vyburcovanej množstvom rodičov, ktorí prišli podporiť svoje deti.

Vlašania využili silu domáceho prostredia a nič nám nedarovali. Celkovo počas turnaja dali 10 gólov, z toho 6 strelil do našej brány vynikajúci futbalový talent Janko Pavlík. Hrali sme so súperom vyrovnanú partiu, ale domáci nám takmer vždy ukradli body strelením tzv. gólu do šatne.

turnaj

Prípravka zľava: Meris Kupec, Matej Mních, Dávid Argaláš, René Marton, Michal Mikel, Lukáš Džačovský.

Chlapci hrali vcelku dobre, škoda len že sa im nedarilo strieľať góly do súperovej brány a všetky tri stretnutia prehrali zhodne 0:1. Aj napriek tomu, že chlapci neuhrali ani bod, nemali sa za čo naši hanbiť. Okúzľujúcim výkonom potrápili súpera najmä Meris Kupec, ktorý sa nezľakol chlapcov s výškovom a váhovou prevahou a Miško Mikel, ktorý svojou šikovnou ľavačkou potrápil neraz brankára Vlašanov.

turnaj

Mladší žiaci I: zľava horný rad- Marek Ferenčák, Dominik Bernáth, Matej Probala, Ľubko Legát, Daniel Hamrák. zľava dolný rad: Patrik Klein, Nikolas Michalik, Marek Gožo.

Okrem prvého zápasu, ktorý našim veľmi nevyšiel pretože sme inkasovali až 4 góly, sme hrali s Vlašanmi rovnocennú hru. Jediným našim autorom gólu z hry sa stal Matej Probala.

turnaj

Mladší žiaci II.: zľava Denis Šefčík, Anton Geroč, Filip Šmida, Kristián Dobrovič, Tomáš Ferko, Marcel Bujňák.

Výsledná tabuľka:
tabulka

1. Prípravka 2. Mladší žiaci I. 3. Mladší žiaci II.

Na záver turnaja sa ešte uskutočnila súťaž v kopaní penált do prázdnej brány cez celé ihrisko, v ktorej sme suverénne dominovali. Za prípravku strelil gól Meris Kupec a skončilo sa 1:1. Mladší žiaci I. a II. skórovali zhodne po štyrikrát a získali body v náš prospech, pretože Vlašania v tejto disciplíne nemali takú presnú mušku. Strávili sme príjemné športové dopoludnie a hádam sa bude v týchto, po rokoch opäť obnovených turnajoch, pokračovať.

Mária Jochmanová
Víkendové školenie - KomPrax [zhodnotenie]

V októbri sa realizovalo víkendové školenie v rámci Kompraxu pod vedením Mrg. Inge Doležalovej, ktorého výsledkom bolo vypracovanie malých projektov ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V októbri sa realizovalo víkendové školenie v rámci Kompraxu pod vedením Mrg. Inge Doležalovej, ktorého výsledkom bolo vypracovanie malých projektov nesúcich názov Nohejbalu na farbe nezáleží, ktorého autorom sa stal Roman Župa a Pri futbale nie si sám od Márie Jochmanovej.

NOHEJBALU NA FARBE NEZÁLEŽÍ


nohejbal

Dňa 21.12.2013 sa v priestoroch telocvične na Zemanskej ulici uskutočnil nohejbalový turnaj, ktorého sa zúčastnili chlapci z Krompách a blízkeho okolia. Cieľom tohto projektu bolo zblížiť prostredníctvom športovej aktivity deti z rómskych a nerómskych rodín. Na naše sklamanie nevzbudili sme u rómskych detí záujem o nohejbal, až na Mareka Goža, ktorý sa aj napriek chorobe zúčastnil tohto podujatia a bol nám nápomocný aspoň ako pomocná sila, keď sa už nemohol aktívne zapojiť ako hráč. Spomínaný Marek Gožo je aktívnym hráčom FK POKROK SEZ Krompachy v mládežníckej kategórii Mladší žiaci, je veľmi šikovným mladým športovcom a i napriek svojmu nižšiemu vzrastu trápi neraz i starších chlapcov vďaka svojej rýchlosti a vynikajúcej kopacej technike.

Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá, v každom po 4 hráčov. Samotnej súťaži predchádzalo vysvetlenie pravidiel a krátka ukážka ako treba hrať. Chlapci sa zhostili súťaženia veľmi rýchlo, niektorým to išlo ľahšie, niektorí sa trošku trápili.
Akcia prebiehala v dvoch kolách systémom každý s každým a toto sú výsledky, ktoré chlapci dosiahli:

vysledky

Každý z účastníkov turnaja dostal okrem občerstvenia aj diplom a medailu a najlepší hráči v jednotlivých družstvách boli ocenení aj trofejou. Celá akcia sa odohrávala v pohodovej atmosfére, všetci boli spokojní, strávili sme popoludnie v športovom duchu a domov sme si odniesli nové zážitky, skúsenosti a vedomosti.

PRI FUTBALE NIE SI SÁM


futbal

Dňa 4.1.2014 sa v telocvični na Zemanskej ulici uskutočnil futbalový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 15 chlapcov. Trénerskej taktovky sa zhostil tréner mladších žiakov FK POKROK SEZ Krompachy Ján Šmida, ktorý chlapcov rozdelil do 3 družstiev a hralo sa dvojkolovo systémom každý s každým.

Toto sú výsledky, ktoré chlapci dosiahli: vysledky 2 Cieľom tohto športového podujatia bolo ukázať chlapcom, že voľný čas je možné tráviť aj užitočnejšie a zdraviu prospešnejšie než vysedávaním pred počítačom a flákaním sa po uliciach. Chlapci si osvojili základné futbalové pravidlá a boli povinní podriadiť sa autoritám a to trénerovi a rozhodcovi. Dúfam, že sme ich presvedčili o tom, že my sme ľuďmi, ktorým na nich záleží, že tu nie sú sami a že vždy ide všetko ľahšie, keď sú súčasťou kolektívu ľudí s obdobnými záujmami ako sú tie ich.

Mária Jochmanová
Výlet redakčného krúžku na Plejsy

Nielen práca , ale aj zábava, to sme si povedali , my, členovia redakčného krúžku a v piatok 17.1.2014 sme sa vybrali na Plejsy... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Nielen práca , ale aj zábava, to sme si povedali , my, členovia redakčného krúžku a v piatok 17.1.2014 sme sa vybrali na Plejsy. Podľa kalendára mala by byť najtuhšia zima, ale skutočnosť bola iná. Ale aj napriek tomu /chválabohu/ bývame v lyžiarskom stredisku, takže aspoň toho technického snehu sme si užili. Kĺzaky, boby a dobrá nálada nechýbali .Poriadne sme sa vyšantili, premočili a potom ,hybáj, do čajovne. Zahrali sme si biliárd, stolný futbal a zlatý klinec bol booling. Hralo nás desať,každý mal dvakrát desať hodov. Niektorí to hrali prvýkrát . To bola zábava, no a víťazom sa stal Alex Cuker. Spokojní a unavení sme šli domov. Tešíme sa nabudúce.

Členovia redakčného krúžku


Galéria
Futbalový turnaj žiakov

Po dlhých rokoch odmlky sa v sobotu 14.12.2013 uskutočnil futbalový turnaj mladších žiakov odvekých rivalov zo Spišských Vlách a Krompách... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Po dlhých rokoch odmlky sa v sobotu 14.12.2013 uskutočnil futbalový turnaj mladších žiakov odvekých rivalov zo Spišských Vlách a Krompách. Podujatie sa uskutočnilo v Krompachoch v telocvični na Zemanskej ulici pod dohľadom mnohých rodičov, ktorí prispeli k vynikajúcej atmosfére, pretože vytvorili búrlivé divácke prostredie.

Z osobných skúseností viem, že je dôležité, aby rodičia podporovali svoje deti i napr. ich osobnou účasťou na turnajoch a zápasoch. Na jednej strane to utuží rodinné puto, pretože vznikne nová oblasť, z ktorej majú spoločné zážitky a o ktorých sa môžu spoločne rozprávať. Na druhej strane to podporuje súťaživosť detí, pretože práve rodičia sú tými osobami v očiach, ktorých sa chceme ukázať v najlepšom svetle. Preto chválim rodičov, ktorí trávia touto formou čas so svojimi deťmi a dúfam, že soboty a neskôr aj nedele sa stanú ich spoločnými futbalovo prežitými chvíľami.

Turnaj sa odohral pod taktovkou skúsených trénerov (a dlhoročných priateľov) mužstiev, na strane Spišských Vlách Ing. Eugenon Pavlíkom a Jozefom Repaským a na strane Krompách Štefanom Golábom a Jánom Šmidom, ktorí rozdelili chlapcov do troch skupín. V prvej boli chlapci predškolského veku a prváci, v druhej druháci a tretiaci a v tretej štvrtáci a piataci a títo odohrali medzi sebou po tri stretnutia (po 2x5 min) s nasledovnými výsledkami:

  Prvá skupina:

  Krompachy – Spišské Vlachy 0:0, 0:3 (Klapáč 3) a 0:2 (Klapáč 2)

  Druhá skupina:

  Krompachy – Spišské Vlachy 1:1 (Gožo – Pavlík), 0:0 a 3:4 (Gožo 2, Legát – Pavlík 2, Kandra 2)

  Tretia skupina:

  Krompachy – Spišské Vlachy 0:2 (Fifík, Hroško), 1:0 (Zimmermann) a 0:0.

  Celkový výsledok turnaja bol nasledovný (za víťazstvo boli dva body):

  Spišské Vlachy   9   4   4   1   12:5   12

  Krompachy   9   1   4   4   5:12   5

Najlepším strelcom turnaja sa s piatimi gólmi stal Klapáč (Spišské Vlachy) a najlepšími hráčmi jednotlivých mužstiev boli Marek Gožo z Krompách a Pavlík (jablko nepadlo ďaleko od stromu, pretože sa jedná o trénerovho vnúčika) zo Spišských Vlách.

Všetky stretnutia rozhodoval manažér FK Pokrok SEZ Krompachy – Ing. František Jochman.

Záverom chcem ešte poďakovať riaditeľkám CVČ Mgr. Viere Lovasovej a ZŠ na Zemanskej ul. Mgr. Tatiane Tatarkovej, ktoré poskytli telocvičňu, v ktorej sa cca trojhodinové futbalové podujatie uskutočnilo. Vďaka podpore z CVČ Prima dostali futbalisti sladkú odmenu, ktorou sme ocenili ich vynikajúci výkon a nové „rozlišovačky“, ktoré mali premiéru práve na tomto turnaji.

Pre mnohých z chlapcov bol tento turnaj ich prvou skúsenosťou so súťažným futbalom, a preto o výsledky v konečnom dôsledku až tak nejde.

Odveta, ktorá sa uskutoční v Spišských Vlachoch v telocvični na Komenského ulici, je naplánovaná na 18.1.2014 a  verím, že v nej Vlašanov potrápime oveľa viac.

Mária Jochmanová


Galéria
Šporťáčik 2013

Činnosť športáčiku úpod vedením Mgr. Harnanovej.


Galéria

Futbalový krúžok - medzištátne stretnutie

Dňa 28.10.2013 pod vedením Romana Župu a jeho tímu (viď foto 1.) sa chlapci z futbalového krúžku CVČ Prima Krompachy zúčastnili... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Dňa 28.10.2013 pod vedením Romana Župu a jeho tímu (viď foto 1.) sa chlapci z futbalového krúžku CVČ Prima Krompachy zúčastnili medzištátneho futbalového stretnutia medzi MFK Ružomberok U17 a Manchester United U17.

K zrealizovaniu tohto zájazdu prispelo CVČ Prima, ktoré zabezpečilo a obstaralo autobusovú dopravu pre účastníkov (viď foto 2.) a FK POKROK SEZ Krompachy, ktorý zaobstaral šály a občerstvenie (viď foto 3.). Vďaka športovo - marketingovému riaditeľovi MFK Ružomberok, krompašskému rodákovi, Ivanovi Kurillovi bol účastníkom umožnený prístup do útrob MFK Ružomberok, konkrétne do šatne mužov (hrajúcich extraligu), posilňovne a relaxačnej miestnosti (viď foto 4. 5. 6.).

Celý zápas sa odohrával so výbornej nálade, ktorú vyburcoval fanclub domácich Concordia 1906, ale ani naši chlapci sa v povzbudzovaní nedali zahanbiť (viď foto 7. 8.). Hoci sa stretnutie skočilo 0:3, nikto nebol z výsledku sklamaný (viď foto 9. 10.) a domov si chlapci určite odniesli príjemné zážitky, za ktoré patrí CVČ Prima veľká vďaka. Bez tejto podpory by nebolo možné túto peknú akciu zrealizovať.

Ďakujeme

Mária Jochmanová


Galéria
REDAKČNÝ KRÚŽOK

Príprava nového čísla Školskej dúhy Zemanská ulica. Práca redaktorov s internetovou stránkou, tvorenie vlastných príspevkov k akciám školy.


Galéria

ÚCTA K STARŠÍM

Akcia ktorá sa konala 28.10.2013 v pondelok na pavilone I. stupňa pri príležitosti úcty k starším. Je to najnovšia akcia. Dievčatá z krúžku zaspievali kluknavské piesne a zatancovali kluknavské koleso.


Galéria
KLUKNAVSKÉ SLÁVNOSTI

Deti z krúžku vystúpili na Kluknavských slávnostiach "A od Kluknavi šedzem miľ" 25.08.2013 na ihrisku TJ - obec Kluknava s pásmom Pri jarečku s hušetkami.


GalériaVíkendové školenie v rámci KomPrax-u

KomPrax – školenie mladých ľudí na získanie nových zručností, skúseností a informácií netradičným a neformálnym spôsobom... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

KomPrax – školenie mladých ľudí na získanie nových zručností, skúseností a informácií netradičným a neformálnym spôsobom.

V rámci tohto projektu sa zúčastnili naši pracovníci s mládežou víkendového školenia, výstupom ktorého je vytvorenie a zrealizovanie vlastných malých projektov.

Roman Župa vytoril projekt s názvom Nohejbalu na farbe nezáleží, kde poukazuje na vzájomnú nevraživosť a predsudky medzi rómskymi a ostatnými deťmi. Jeho cieľom je prostredníctvom športovej aktivity konkrétne nohejbalového turnaja naučiť tímovej spolupráci deti z rôznych komunít a zlepšiť  ich vzájomné vzťahy. Takýmto spôsobom ich chce zbaviť predsudkov a naučiť ich rešpektovať sa navzájom.

Mária Jochmanová vyrvorila projekt s názvom Pri futbale nie si sám. V ňom  poukazuje na jednu z foriem efektívneho trávenia voľného času (futbalový turnaj), pri ktorom sa deti naučia dodržiavať pravidlá, rešpektovať autority, budú rozvíjať svoju súťaživosť a stanú sa súčasťou kolektívu. Prostredníctvom tohto projektového zámeru chce eliminovať u detí pocity menejcennosti a zbytočnosti, predstavy o tom, že sa o ne nikto nezaujíma. Tieto príčiny ich vedú k tráveniu voľného času spoločensky nežiaducim spôsobom.
Spomínané jednodňové turnaje sú naplánované v mesiacoch november a december po schválení a odsúhlasení k realizácii.


GalériaCentrum voľného času PRIMA využíva aj iné zdroje financovania

Naše školské zariadenie využilo ponuku pre mladých od 15-17 a pre pracovníkov s mládežou nad 18... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Naše školské zariadenie využilo ponuku pre mladých od 15-17 a pre pracovníkov s mládežou nad 18 zúčastniť sa víkendových školení organizovaných Slovenským inštitútom mládeže IUVENTOU pod názvom KomPrax, kompetencie pre prax pre  mladých ľudí a mládežníckych vedúcich.

Čo je vlastne KomPrax?

Je to séria 2-3 víkendových stretnutí mladých ľudí, ktorí sú zamerané na interaktívne získavanie nových zručností, skúseností a informácií netradičným a neformálnym spôsobom, teda moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť.

Účastníci tohto trojdňového víkendového stretnutia sa dozvedeli, ako vytvoriť vlastný malý projekt, na ktorý získali po 200€ pre každú zúčastnenú osobu. Bola to pre nich nielen jedna z možností ako získať financie na činnosť záujmových útvarov alebo príležitostnej práce v rámci CVČ PRIMA Krompachy, ale aj nezabudnuteľné stretnutie so skvelými školiteľkami a množstvom nových ľudí.

V mesiacoch jún – september absolvovali spomínané stretnutia títo mladí ľudia, či už členovia záujmových útvarov CVČ PRIMA alebo vedúci záujmových útvarov:

Michaela Šmídová – vytvorila a realizovala vlastný projekt pod názvom „Poce dziefčatečka šicke do kolečka“ 07.08.2013 o 13.00 hod v Kultúrnom dome v Kluknave

Monika Hudáková - 22.08.2013 od 13.00 hod. v reštaurácii Poľovník v Kluknave pod názvom „Čriepky minulosti“

Mgr. Bronislava Kleinová – v čase konania prímestského tábora realizovala projekt Let is have fun- angličtina v prímestskom tábore

Marek Hojstrič ,Juhár Adam, Micherdová Soňa a Koščová Zuzana- urobili to, čo ich baví. Našili projekt na prezentáciu, zlepšovanie choreografie, vyhľadávanie nových talentov v street dance. A to všetko na trojdňovom víkendovom pobyte na konci august a v zariadení Poráč pod názvom Poráč street dance víkend.


Kompetencie pre prax mladých od 15 do 17 rokov- školenie absolvovali:

Veronika Cenká, Natália Čechová - 23.08.2013 od 14.00 hod na multifunkčnom ihrisku pri ZŠ Kluknava pod názvom „Karneval a športové hry pre deti a mládež“

Katarína Richnavská - 13.08.2013 „Na bicykli za históriou a prírodou“

Simona Fedáková , Vladimíra Jánošíková - 6.09.2013 od 14.00 hod na multifunkčnom ihrisku pri ZŠ Kluknava pod názvom „Športové hry“

Kristián Kuchár, Vladimír Čech„Down hill cup“

Ján Medvec - „Rekonštrukcia ihriska v Richnave“

Rozália Gabčová - 12.09.2013 od 14.00 hod pavilón II. stupňa „Ukáž čo vieš“.

A záver?
Pôjdeme opäť, lebo KomPrax môže zmeniť tvoj pohľad na život.


Mgr. Lovásová VieraSlávik Slovenska 2012

Dňa 17.04.2012 Centrum voľného času PRIMA v Krompachoch, organizovalo v Základnej umeleckej škole , obvodné kolo celoslovenskej súťaže ,, Slávik Slovenska 2012,, ... "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Dňa 17.04.2012 Centrum voľného času PRIMA v Krompachoch, organizovalo v Základnej umeleckej škole , obvodné kolo celoslovenskej súťaže ,, Slávik Slovenska 2012,,
Tejto súťaže sa zúčastnilo 21 detí z nášho okresu a o krásny umelecký zážitok bolo postarané. Táto postupová súťaž otvorila brány pre nadané deti s krásnym hlasom .Prví traja víťazi všetkých troch kategórii, sa budú prezentovať na okresnom kole v Spišskej Novej Vsi.


Postupujúci: I. kategória
1. miesto- Stela Handlovičová (ZŠ Spišské Vlachy)
2. miesto – Michaela Škotková (Cirkevná spojená škola Spišské Vlachy
3. miesto- Erika Pokrivčáková ( ZŠ Spišské Vlachy)
Postupujúci: II. kategória
1. miesto- Karina Forgáčová (Cirkevná spojená škola Spišské Vlachy)
2. miesto- Ján Sedlák (ZŠ Spišské Vlachy)
3. miesto- Denisa Tomašovová( ZŠ Zemanská ulica, Krompachy)
Postupujúci: III. kategória
1. miesto- Júlia Tondrová(Cirkevná spojená škola Spišské Vlachy)
2. miesto- Diana Vrábľová(ZŠ Spišské Vlachy)
3. miesto - Tomáš Dragošek(ZŠ Spišské Vlachy)

Výhercom blahoželáme a držíme palce na okresnom kole.

Medzinárodný zápas a pomoc v útulku

Deti navštevujúce záujmové útvary pod vedením Mgr. Veroniky Bekešovej zažili v posledný októbrový týždeň netradičné podujatia. "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Deti navštevujúce záujmové útvary pod vedením Mgr. Veroniky Bekešovej zažili v posledný októbrový týždeň netradičné podujatia.

Prvým podujatím bol jedinečný zápas možno nových vychádzajúcich futbalových hviezd Manchester United U 18 – Futbalová akademia Jurija Konopleva Togliatti U 18. Tohto podujatia sa zúčastnilo 12 detí, ku ktorým sa pridali aj futbalisti s trénermi, tiež pod záštitou Centra voľného času PRIMA. Chlapci mohli vidieť celkovo sedem gólov – štyri zo strany Manchestru, 3 zo strany ruského Togliatti. Chlapci mali zo zápasu obrovský zážitok. Polčasovú prestávku spríjemnilo aj vystúpenie parašutistov.

Druhým podujatím bola exkurzia do zvieracieho útulku v Košiciach. Návštevu košického útulku nám umožnila pani riaditeľka Romana Šerfelová, ktorá nám porozprávala nielen o histórii útulku, ale aj o jeho fungovaní. Deti mali možnosť pohrať sa s malými šteniatkami, vyvenčiť veľkých psov, či dozvedieť sa niečo o chorobách, ktoré najčastejšie zvieratká postihujú. Slzy sa im tlačili do očí pri nejednom príbehu opusteného psíka. Boli svedkami toho, ako pani riaditeľka doniesla do útulku psíka, ktorého našli opusteného a vychudnutého. Deti doniesli psíkom granule, staré uteráky a plachty.

Ak by chcel psíkom ktokoľvek pomôcť, na stránke www.uvplp.sk sa dozvie, čo všetko v útulku potrebujú. Pomôcť sa dá finančne aj materiálne.

Týmto by sme chceli poďakovať vedeniu zvieracieho útulku v Košiciach a najmä pani riaditeľke Romane Šerfelovej, že nám umožnila návštevu a deťom tak spríjemnila prázdninový piatok.

Článok z podujatia na stránke Únie vzájomnej pomoci ľudí a psov nájdete TU.Projekt „Budúcnosť patrí tým, čo vedia, ako na to!“

V spolupráci vychovávateliek Centra voľného času PRIMA v Krompachoch Mgr. Veroniky Bekešovej a Mgr. Sandry Gelingerovej s Nadáciou pre deti Slovenska bol zrealizovaný projekt v termíne od 11. - 12. júla pod názvom „Budúcnosť patrí tým, čo vedia, ako na to,“ v rámci Grantového projektu BUS. "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V spolupráci vychovávateliek Centra voľného času PRIMA v Krompachoch Mgr. Veroniky Bekešovej a Mgr. Sandry Gelingerovej s Nadáciou pre deti Slovenska bol zrealizovaný projekt v termíne od 11. - 12. júla pod názvom „Budúcnosť patrí tým, čo vedia, ako na to,“ v rámci Grantového projektu BUS.

Projekt bol realizovaný prostredníctvom dvojdňového workshopu na chate Energetik na Plejsoch. Na projekte sa zúčastnilo 20 detí základných škôl mesta Krompachy. Cieľom projektu bolo naučiť deti efektívne využívať finančné prostriedky. Doterajšie skúsenosti ukazujú, že deti míňajú veľa peňazí na zbytočnosti a nevedia si ušetriť na niečo, po čom túžia. Dvojdňový workshop mal za cieľ sprostredkovať informácie a poznatky z oblasti finančnej gramotnosti a následne ich účelne aplikovať v rôznorodých aktivitách projektu.

Ďalším bodom projektu bolo uvedomovanie si významu životných zručností v našom živote. Deti sa mali na spoločnom pobyte naučiť vychádzať medzi sebou, naučiť sa oceniť jeden druhého a prijať zodpovednosť za svoje činy.

Tréning finančnej gramotnosti zameraný na rozširovanie vedomostí a nácvik zručností zážitkovým učením sa realizoval prostredníctvom praktických činov. Deti sa v rámci praktických aktivít projektu naučili účelne šetriť finančné prostriedky (aktivita ako si ušetriť 5 € na pobyt), dospeli k finančnej kalkulácii za nákup (ako nakúpiť za 2 € večeru) a prostredníctvom rôznych ďalších kreatívnych aktivít sa deti naučili zhodnotiť, na čo použijú svoje peniaze v budúcnosti.

Týmto by sme sa chceli všetkým zúčastneným deťom veľmi pekne poďakovať za spoločne strávené chvíle.

Aký bol školský rok 2010/2011 v CVČ PRIMA?

V školskom roku 2010/2011 navštevovalo celkovo 1005 detí zo základných škôl na Maurerovej, Zemanskej ulici, materských škôl 98 záujmových útvarov (ďalej ZÚ). Tie viedli 3 internisti a 65 externistov. "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

V školskom roku 2010/2011 navštevovalo celkovo 1005 detí zo základných škôl na Maurerovej, Zemanskej ulici, materských škôl 98 záujmových útvarov (ďalej ZÚ). Tie viedli 3 internisti a 65 externistov.

V rámci práce externistov s deťmi uhradilo CVČ PRIMA niekoľkým záujmovým útvarom celodenné výlety napr. do Modrého Kameňa, kde strávili pekný deň detí. Niektorých členov ZÚ odmenilo čiastočným uhradením nákladov výletu do Košíc do Botanickej záhrady, ktorý organizovala ZŠ Zemanská.

Športové záujmové útvary odohrali niekoľko turnajov, ako napr. futbalový turnaj medzi ZÚ Futbal a Malý futbal (ZŠ Maurerova) a Minifutbal (ZŠ Zemanská) alebo minimax a midimax vo volejbale ZÚ Volejbal. Za odohrané turnaje boli deti ocenené sladkosťami a víťazi aj vecnými cenami.

Záujmové útvary venujúce sa futbalu odohrali 87 prípravných, priateľských a majstrovských zápasov v rôznych kútoch východného Slovenska. Niektoré ZÚ holdovali turistike a preskúmali zaujímavé miesta, akými sú Poráčska dolina, Dreveník, Galmus, Poprad, Košice, Spišská Nová Ves, Martin a iné. Vedúci ZÚ pripravili deti aj na akcie pripravované mestom. Zúčastnili sa Behu ulicami Krompách, Dňa mesta Krompachy či Festivalu tanca.

Deti navštevujúce ZÚ CVČ PRIMA sa zúčastnili aj mnohých exkurzií. ZÚ Tajfúnik, ktorý sa zaoberá rozhlasovou tvorbou a spracovaním, navštívil Rádio KISS, kde mladým zvedavcov odpovedali redaktori a moderátori ochotne na všetky otázky. Obľúbenými sa stali najmä zoologické záhrady, zaujali aj Remeselné dni v Spišskej Novej Vsi, 3D kino, Botanická záhrada, Alpinka a Prírodovedné múzeum v Košiciach.

Srdcia folklóristov potešil ZÚ DFS Slovinočka, ktorý sa zúčastnil Makovickej struny, 57. folklórnych slávností Rusínov v Svidníku a Spišských folklórnych slávností. Okrem toho zabojovali aj na súťaži Holose v Kamienku pri Starej Ľubovni a na regionálnej súťaži detských folklórnych kolektívov, kde boli ocenení strieborným pásmom.

V decembri 2010 boli materiálovo vybavené všetky záujmové útvary.

Podané projekty

V rámci výziev rôznych organizácií sme podali aj projekty zamerané na zlepšenie vzdelanostnej či materiálnej stránky nášho CVČ. Celkovo sme sa uchádzali o sedem grantov, z ktorých boli dva úspešné. Náš projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska, ktorá odsúhlasila grant, v rámci ktorého sa uskutoční projekt zameraný na finančné vzdelávanie pre ekonomicky znevýhodnené skupiny CITI BUS spojený s rozvojom životných zručností. Tohto projektu sa už v druhý júlový týždeň zúčastní dvadsať detí zo sociálne slabších rodín. Deti tak zažijú prvé prázdninové dni na chate, na ktorej sú pre nich pripravené okrem hlavného bodu programu, ktorým je vzdelávanie, aj hry, súťaže a zábava.Vikingská noc prilákala vyše 500 návštevníkov

Začiatkom júla organizovalo Centrum voľného času PRIMA v spolupráci s Amavet klubom č. 889 v chatovej oblasti Zahura v Spišských Vlachoch podujatie pod názvom Vikingská noc. "Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Začiatkom júla organizovalo Centrum voľného času PRIMA v spolupráci s Amavet klubom č. 889 v chatovej oblasti Zahura v Spišských Vlachoch podujatie pod názvom Vikingská noc.

Cieľom podujatia bolo prilákať leto v netradičnom štýle. Sprievodná írska hudba v kombinácii lákali nielen dospelých, ale aj deti.

Podujatie odštartovali súťažami deti. Snažili sa prejsť čo najviac disciplín, za každú (ne)podarenú získali sladkú odmenu. Páčili sa im nielen prekážkové dráhy, ale aj beh na chodúľoch, triafanie šípok do terča či rôzne hody na terče. Po týchto disciplínach sa do súťaží zapojili aj rodičia, ktorí so svojimi ratolesťami bojovali o vecné ceny.

Svojich priaznivcov si získali aj súťaže pre jednotlivcov. Tí sa zapojili do súťaží ako napr. držanie pollitrových krígľov naplnených vodou vo vzduchu, alebo nabíjane klincov drevom do dosky, či do súťaže o najrýchlejšie vypitie piva. Najlepší traja získali poukazy do Bufetu Sabinka, ktoré venovala firma JM-Green.

Počas celého dňa si mohli návštevníci Vikingskej kúpiť lístky do tomboly, ktorú zabezpečila firma JM-Green či kúpiť občerstvenie. Deti mohli využiť všetky zábavné atrakcie vrátane nafukovacieho hradu, ktoré pripravilo CVČ PRIMA, alebo si zajazdiť na koníkoch. Celý deň spríjemňovala hosťom írska a country hudba, ktorú mixoval DJ Jirko.

Po súťažiach nasledoval program, ktorý otvorila Lady Dada mažoretkovým tancom na írsku hudbu. Nasledovali vystúpenia košickej tanečnej skupiny Eire Irish Dance Academy, ktorá predviedla írsky tanec a step, tiež exhibičné vystúpenia poppinovej skupiny DancedepenD a skupiny KR electro tancujúcej electro dance.

Pokračovalo sa žrebovaním tomboly. Vo večerných hodinách predviedol svoje umenie Košičan Martin, ktorý divákom vyrazil dych úžasnou a zároveň nebezpečnou ohňovou šou. Diváci žasli nad ohnivým bičom, šľahaním ohňa, či žeravým drôtom, z ktorého vyletúvali ohnivé piliny.

Čerešničkou na torte bol veľkolepý ohňostroj, ktorý bol prekvapením večera. Až do skorých ranných hodín sa ľudia zabávali na diskotéke v podaní DJ Jirka. Podľa ohlasov bola Vikingská noc po dlhom čase jednou z akcií, ktorá spojila dospelých i deti, mladých i starších. Miestny obyvateľ chatovej osady poznamenal, že toľko ľudí, ako bolo na Vikingskej noci tu ešte nevidel.

Centrum voľného času PRIMA v spolupráci s Amavet klubom 889 ako hlavní organizátori podujatia sa už teraz tešia na druhý ročník podujatia a veria, že tak, ako tento rok, aj ten ďalší budú môcť privítať na pôde Sabinky ešte viac návštevníkov.CVČ PRIMA hostilo talianskych tanečníkov

Celoslovenská súťaž v tanci electro dance sa dočkala prvej oficiálnej súťaže Vertifight.
"Ak chcete čítať ďalej kliknite na obrázok, alebo na nadpis."

Celoslovenská súťaž v tanci electro dance sa dočkala prvej oficiálnej súťaže Vertifight. Krompachy, považované symbolicky za kolísku tanca electro dance na Slovensku, tak v posledný aprílový týždeň privítali na pôde športovej haly SSOŠ SEZ tanečníkov zo Slovenska aj zo zahraničia. Čerešničkou na torte bola exkluzívna porota z Talianska. Naše pozvanie prijali tanečníci svetovej úrovne Vanix z La Energique a Johnny z Ywae. Na stoličku rozhodcov sa posadili aj zástupcovia Slovenska Marek Hojstrič (zakladateľ Electro Dance Generation, hlavný iniciátor súťaže, zakladateľ KR electro), Daša Lučanská (víťazka ženskej kategórie z roku 2009 a 2010) a Martin Kapusta (tanečník street dance z BDS Crew, Spišská Nová Ves).
Vertifight súťaže sú celosvetovo uznávané. Asociácia Electro Dance Generetion získala licenciu, ktorá oprávňuje Slovensko zúčastňovať sa oficiálne celosvetovej súťaže Vertifight a zastupovať tak Slovenskú republiku. Podmienkou získania licencie je do roka zorganizovať štyri národné tanečné súťaže Vertifight. Ďalšia Vertifight sa bude konať v lete v Košiciach, s podtitulom street (pouličný, pozn. red.).
Súťaž prebiehala v troch kategóriách (male, female, junior). Zúčastnilo sa jej 25 tanečníkov z celého Slovenska a z Čiech, ktorí v battle (súboj, pozn. red.), za hudobnej podpory Djs Oliver Oliveris & Jiro a moderátora podujatia, fantastického Annieho z Čiech, predviedli svoje tanečné majstrovstvo. Porota hodnotila štýl tanca, prevedenie tanečných prvkov, vnímanie hudby a následné prispôsobenie tanca elektronickým beatom a celkový umelecký dojem tanečníka.
Samotnému Vertifight predchádzal piatkový workshop, ktorý viedli aj talianski tanečníci. V sobotu okrem tanečných battle predviedli exhibičné vystúpenia aj tanečníci z KR Electro (SR), Heroes of Vertifight (ČR), zahraniční hostia Vanix a Johnny a štýl poppin predstavilo duo Dancedepend. Celú akciu podporilo približne dvesto divákov, ktorí prispeli k jedinečnej atmosfére.
K zorganizovaniu tejto akcie prispeli finančne a organizačne Asociácia Electro Dance Generation v spolupráci s Centrom voľného času PRIMA v Krompachoch, mestom Krompachy a Amavet klubom č. 889.
Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tejto súťaži či už finančne, organizačne alebo mediálne.
Fotogalériu a zoznam partnerov podujatia nájdete na www.electrodance.sk.
Výsledky 1. Vertifight:
Kategória MALE:
1. Kamil Kicka
2. Adam Juhár
3. Matej Valach
Kategória FEMALE:
1. Zuzana Koščová
2. Šárka Stříbrná
3. Petra Lizáková
Kategória JUNIOR:
1. Zuzana Gadušová
2. Dávid Lenárt
3. Michal Krahulec© 2009- Design and programing by ManyOK :: Valid CSS and XHTML 1.0 Strict || Ochrana osobných údajov